До 1 грудня відбудеться чергове засідання РНБО.
Про це в своєму телеграмі написав екснардеп Ігор Мосійчук. З його слів, виходить, що засідання має відбутися сьогодні або ж завтра. Однак найцікавішим буде список питань, що розгляне РНБО. За словами, Мосійчука готуватися потрібно Рінату Ахметову.
“Серед інших питань буде поновлення слідства у справі «Ротердам+» та введення персональних санкцій на ряд осіб з оточення Ахмєтова.
По Вадиму Новінському рішення особисто за президентом Зеленським. Він вагається…”, – написав екснардеп.
Однак це не єдина проблема, яка сьогодні вразила Ахметова.
На Бурштинській ТЕС, що в Івано-Франківській області, стався вибух. Повідомлення про це рятувальники отримали ввечері 28 листопада.
Як відомо, ця ТЕС є власністю Ріната Ахметова. Причиною вибуху стала розгерметизація екранної 6-міліметрової труби на котлі сьомого енергоблока.
Як пояснили рятувальники, через розгерметизацію труби відбувся викид газопарової суміші та газів з топки котла та отримали опіки 2 працівники.
“Сьомий енергоблок зупинили й вивели з експлуатації, замість нього ввели в роботу четвертий енергоблок. На даний час працює сім блоків, на роботу станції подія не вплинула”,– розповіли у ДСНС.
Загалом постраждали внаслідок вибуху 5 осіб. Усі вони є працівниками Бурштинської ТЕС. Їх оперативно госпіталізували до лікувальних закладів. На місці працює мобільно-оперативна група ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області.
ДСНС також повідомили про пожежу на ТЕС. Інформація про неї надійшла 29 листопада о 04:14. За даними рятувальників, займання виникло на покрівлі над котлом в блоці № 8 Бурштинської ТЕС. Пожежу ліквідували.
Після повідомлення про аварію, журналіст Сергій Лещенко в своєму телеграм-каналі написав, що депутати, зокрема з групи Разумкова, блокують ініціативи щодо моніторингу того, як олігарх витрачав кошти на нібито модернізацію виробництва.
Як зазначено в матеріалі Української правди, ексспікера Ради президент зі своїм оточенням вважали головним “агентом стороннього впливу” на монобільшість з боку Ахметова і Ко. І тому боротьбу за утримання контролю над фракцією почали якраз із відставки Разумкова.
Разумков створив міжфракційне депутатське об’єднання “Розумна політика”, у яке увійшло 20 депутатів з фракції “Слуга народу”, двоє членів “Батьківщини” та двоє позафракційних.
Сам Разумков пояснює включення людей у своє об’єднання тим, що зібрав усіх, хто не голосував за його відставку. Але якщо придивитися уважніше, то до “Розумної політики” приєдналися далеко не випадкові люди.
Наприклад, нардепа Артема Дмитрука, джерела у “Слузі народу” пов’язують із очільником Спілки вірмен України Віленом Шатворяном, який у свою чергу є близьким до Авакова.
Іншого депутата, Олександра Бакумова пов’язують безпосередньо із колишнім міністром внутрішніх справ – покійний батько депутата Сергій Бакумов працював радником Авакова.
Людмила Буймістер – часта гостя “України 24”, яка вступила в об’єднання Разумкова, тісно пов’язана з бізнеспартнером Ахметова Сергієм Тарутою – до депутатства вона працювала на його підприємствах. Так само з Тарутою пов’язаний Андрій Ніколаєнко, який, власне зайшов у францію “Батьківщину” по квоті партнера Ахметова.
Крім цього у “Розумній політиці” присутні також люди, потрапляння яких в Раду пов’язують із київським забудовником, бізнеспартнером Андрія Богдана – Андрієм Вавришем. Мова, в першу чергу, йде про київського мажоритарника Дмитра Гуріна.