Користуючись холодною зимою і «тарифними гойдалками», Ринат Ахметов через своїх численних агентів впливу висуває все нові і нові вимоги для забезпечення безперебійного процесу свого збагачення. Таку позіцію приводить екс-нардеп Сергій Лещенко в своєм телеграм.

За моєю інформацією, зібраною з різних джерел, енергетична монополька ДТЕК має три “хотілки” до влади.

Для посилення переговорної позиції, група Ахметова відразу вісім (!) Енергоблоків вивела в аварійний ремонт і попереджає, що вугілля на складах може закінчитися вже 15 лютого.

Вимога 1. З 10 мільярдів гривень, що держава виділила для погашення старих боргів за електроенергію, мінімум 70% відправити на погашення «зеленої» генерації.

Зараз же уряд планує розподілити кошти 50/50 між «зеленою» генерацією та Енергоатомом, враховуючи, що борги держави приблизно однакові перед ними. Але, оскільки Ахметов щільно сидить в «зеленці» і плювати хотів на державні АЕС, то борги перед атомниками його мало хвилюють. Строго відповідно принципам олігархії – «приватизація доходів і націоналізація збитків».

Вимога 2. Збільшити так звані «прайс кепи» (верхня межа цін) на ринку електроенергії. З огляду на монопольний вплив на ринок, ДТЕК зможе ще підняти свої ціни.

Вимога 3. Збільшення тарифів на електроенергію для населення на 30% з 1 квітня.

А поки за перший тиждень лютого на тлі дефіцитів вугілля і аварійних зупинок ТЕС, ціна електроенергії вже злетіла на 18%.

Водночас “Наші гроші” пишуть, що минулого тижня НКРЕКП заявила, що здійснює перевірки теплових електростанцій на предмет забезпечення паливом. Окрім того, за даними енергорегулятора, щоденне зменшення запасів вугілля загрожує стабільній роботі енергоблоків ТЕС, а це може спровокувати виникнення загальносистемної аварії в об’єднаній енергосистемі України та введення в дію графіків аварійного припинення електропостачання споживачам.

Нагадаємо, 2 лютого відбулася аварійна зупинка блоків на Запорізькій ТЕС та Курахівській ТЕС (обидві належать ДТЕК), після чого була отримана аварійна допомога із Білорусі. Ввечері 3 лютого внаслідок аварії була повністю зупинена Запорізька ТЕС (ДТЕК), а через два дні там же аварійно був зупинений блок №1 Запорізької ТЕС. 6 лютого на електростанціях ДТЕК було виведено в аварійний ремонт ще два енергоблоки: на Ладижинській та Добротвірській ТЕС.

Всього станом на 7 лютого в аварійному ремонті перебувало 9 енергоблоків: 7 блоків ТЕС компанії ДТЕК та по одному у Центренерго та Донбасенерго. Ще 6 енергоблоків не працювали через відсутність палива: 2 блоки ДТЕК, 3 блоки Центренерего та 1 блок Київської ТЕЦ-5. Дефіцити електроенергії покривалися імпортом із Білорусі та Росії.

“Близько 70% потужності теплової генерації контролює компанія ДТЕК Ріната Ахметова”, – додають “Наші гроші”.